Zapewniamy
  • NIESIENIE POMOCY
  • WSPARCIE PSYCHICZNE DLA CHORYCH
  • PROWADZENIE EDUKACJI PROZDROWOTNEJ
  • REPREZENTOWANIE PACJENTÓW I ICH POTRZEB
  • OCHRONA PRAW PACJENTÓW
  • POMOC I WSPARCIE CHORYCH I ICH RODZIN
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Sejmik Województwa Śląskiego przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. Ma to zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych wśród kobiet, promować profilaktykę raka piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na istotę wczesnego wykrywania ...dalej 
  • Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi w 2018 roku Jubileusz 15-lecia. Oficjalną uroczystość zaplanowano w miesiącu październiku.dalej 
  • Nowa, kolorowa kolekcja Amoeny! Gorsety w kolorze pudrowego różu, odcieni maliny i granatu można szukać w sklepach mieszczących się przy dużych centrach onkologicznych. Pierwsze kolekcje pojawią się z okazji zbliżających się Walentynek oraz Dnia Kobiet.dalej 

Aktualności

Strona główna » Aktualności

wielkość tekstu: A | A | A

  • Wisła 07-17.10.2025r. To już trzeci raz grupa Amazonek naszego Stowarzyszenia brała udział w obozie sportowym w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich "Start" w Wiśle. I niestety to już ostatni nasz wyjazd w ramach projektu "Aktywność START" współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Ale jak zawsze pobyt był super! Choć pogoda ... dodano: 19 października 2025 czytano: 119 razy dalej 
  • Różowy Październik - 16.10.2025r. Warszawa 16 października 2025r. w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z przedstawicielkami klubów Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" w związku z przypadającym w październiku Polskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. - Są Panie prawdziwymi bohaterkami codzienności.  Macie odwagę, by dzielić się swoimi trudnymi doświadczeniami, ... dodano: 19 października 2025 czytano: 143 razy dalej 
  • Różowy Październik - 15.10.2025r. Zawiercie 15 października 2025r. (środa) w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce i znaczeniu wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi przez Pełnomocniczkę Prezydenta Miasta ds. Kobiet Edytę Grzebieluch wraz z Prezydentem Miasta Zawiercie Anną Nemś oraz ... dodano: 19 października 2025 czytano: 132 razy dalej 
  • XXVIII Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę Jak co roku, w pierwszą sobotę października (w tym roku to 04.10.2025r.) na Jasnej Górze, odbyła się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki z prezesem Elżbietą Markowską. Uczestniczyły w niej Amazonki z całej Polski i oczywiście przedstawicielki Stowarzyszenia Amazonek i ... dodano: 6 października 2025 czytano: 147 razy dalej 
  • Dziękujemy za 1,5% - 2025r. Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu serdecznie dziękuje wszystkich naszym darczyńcom, którzy rozliczając swe dochody za 2024r. przekazali 1,5% swojego podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Dzięki Wam możemy dofinansować  przedsięwzięcia mające na celu poprawę formy psychicznej i fizycznej naszych członkiń - kobiet, ... dodano: 5 października 2025 czytano: 93 razy dalej 
  • Polanica Zdrój 2025r. Od 1 do 11 września 2025r. grupa członkiń Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu przebywała w Pensjonacie "Małgosia" w Polanicy Zdroju.  I jak zawsze na wyjazdach Amazonek wypoczynek był czynny. Codzienne spacery z kijkami nordic walking, piesze i rowerowe wycieczki po okolicy, zdobywanie okolicznych szczytów i pagórków , ... dodano: 22 września 2025 czytano: 136 razy dalej 
  • 06.09.2025r. - NGO W sobotę, 6 września 2025r., już po raz dziewiąty odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych organizowany przez Referat Centrum Organizacji Pozarządowych Urządu Miejskiego w Zawierciu. Prezydent Miasta Zawiercie Anna Nemś uroczyście rozpoczęła piknik, a potem sporo się działo. Odbyły się pokazy umiejętności członków klubów sportowych, na scenie pojawili ... dodano: 7 września 2025 czytano: 118 razy dalej 
  • Mrzeżyno 2025 Zawierciańskie Amazonki kochają Mrzeżyno i OW "Venus"! Już kolejny raz grupa członkiń SAiOzPO w Zawierciu wyjechała tam na 12 dniowy (od 9 do 21 czerwca 2025r.) aktywny wypoczynek. Oprócz zwykłych wyjazdowych aktywności - ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie pod okiem Pani Oli, spacery z kijkami nordic walking pod przewodnictwem koleżanki Grażynki tym razem doszła joga ... dodano: 23 czerwca 2025 czytano: 188 razy dalej 
  • 27.05.2025r. - kurs ratownictwa 27 maja 2025r., w Szpitalu Powiatowym, grupa Amazonek ze Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu brała udział w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy w stanie nagłego zagrożenia życia osobie dorosłej oraz niemowlęciu. Szkolenie prowadziły Panie Katarzyna Kwiecińska i Anna Koczotowska. Mamy nadzieję, że jeśli będziemy świadkami ... dodano: 27 maja 2025 czytano: 154 razy dalej 
  • 26.05.2025r. - Badamy nie tylko Mamy Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". W tym roku w Dniu Matki, 26 maja, w Szpitalu Powiatowym i w Przychodni "Centrum" członkinie Stowarzyszenia prowadziły akcję profilaktyczną dotyczącą raka piersi i raka prostaty pod hasłem "Badamy nie tylko ... dodano: 27 maja 2025 czytano: 167 razy dalej 
  • Walne zebranie! W dniu 19 maja 2025r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Blanowskiej 40 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2024r. Obecność wszystkich członkiń Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obowiązkowa! dodano: 5 maja 2025 czytano: 182 razy dalej 
  • Wielkanoc 2025r. Wiosna 2025r. rozkwita w pełni, a wraz z nią nadchodzą Święta Wielkanocne. Życzymy, aby ten czas był dla każdego z nas okazją do zatrzymania się i docenienia piękna otaczającego świata oraz bliskości tych, których kochamy. Niech wiosenna aura przyniesie świeżość spojrzenia na świat, a świąteczne spotkania z bliskimi umocnią więzi i napełnią nas ciepłem rodzinnym. ... dodano: 14 kwietnia 2025 czytano: 150 razy dalej 
  • 22.03.2025r. - Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest obchodzony od 1986 roku, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób.Celem święta i towarzyszących mu wydarzeń jest między innym uznanie i docenienie wysiłków osób zaangażowanych w działania dla innych oraz pokazanie społeczeństwu, jak duży jest ich wkład w rozwój społeczny na poziomie ... dodano: 24 marca 2025 czytano: 163 razy dalej 
  • 15.03.2025 - Dzień Kobiet na bis Święto kobiet powinno trwać cały rok, a w Zawierciu 15 marca 2025r. w MOK odbyła się impreza "Dzień Kobiet na bis". Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Zawiercie Anna Nemś, a głównym organizatorem była Pełnomocnik Prezydent Zawiercia ds. Kobiet Edyta Grzebieluch. Wśród zaproszonych gości była Senator RP Beata Małecka-Libera. Podczas spotkania można ... dodano: 17 marca 2025 czytano: 182 razy dalej 
  • XIX FOP 10 i 11 lutego 2025r., w Warszawie, odbyło się XIX Forum Organizacji Pacjentów. Gromadzi ono  przedstawicieli ponad 200 organizacji, które reprezentują kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z różnych regionów Polski i w różnych obszarach terapeutycznych. Inicjatorem tego wydarzenia jest Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, a tegoroczne ... dodano: 22 lutego 2025 czytano: 204 razy dalej 

pierwsza|poprzednia|2|3|4| z   16 następna|ostatnia

Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi
UL. BLANOWSKA 40/OSiR, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: +48 503 586 239
e-mail: stowarzyszenie@amazonki-zawiercie.pl

  • 2_38
  • 1b_2
  • 3_36
  • 4_37
  • 5_30
Amazonki Zawiercie - Stowarzyszenie Amazonek i osób z problemami onkologicznymi to miejsce dla wszystkich dotkniętych rakiem piersi oraz ich bliskich.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna