Sejmik Województwa Śląskiego przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. Ma to zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych wśród kobiet, promować profilaktykę raka piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na istotę wczesnego wykrywania ...dalej
Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi w 2018 roku Jubileusz 15-lecia. Oficjalną uroczystość zaplanowano w miesiącu październiku.dalej
Nowa, kolorowa kolekcja Amoeny! Gorsety w kolorze pudrowego różu, odcieni maliny i granatu można szukać w sklepach mieszczących się przy dużych centrach onkologicznych. Pierwsze kolekcje pojawią się z okazji zbliżających się Walentynek oraz Dnia Kobiet.dalej
7 marca 2026r. w MOK w Zawierciu odbył się Zawierciański Dzień Kobiet pod hasłem: "Czas na siebie". Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Prezydent Miasta Zawiercie Anny Nemś oraz Pełnomocniczki ds. Kobiet Edyty Grzebieluch, a wśród zaproszonych gości były Barbara Dolniak - Posłanka na Sejm RP, Teresa Mucha-Popiel - Starosta Zawierciański, Ewa Mićka - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Renata Hałabuda - Komendant Powiatowy Policji oraz Iwona Sroga - Z-ca Dyrektora ds. Technicznych Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Kobiety "rządzące Zawierciem" złożyły życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim obecnym paniom z okazji ich święta.
Spotkanie prowadził z brawurą i humorem Leopold Stawarz, który wraz z Mariuszem Szczepańskim oraz kwartetem muzycznym King Size Projekt umilali spotkanie znanymi melodiami i piosenkami. Występowali również uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, Zespół Mażoretek "Fantazja" z Ogrodzieńca oraz przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Pani Maja Kumor - psycholog i seksuolog miała pogankę nt. "Kobiecość to też przyjemność - o ciele, bliskości i byciu dla siebie najlepszą przyjaciółką", a lek. Mariusz Chojnacki - specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej nt. "Plotki, fakty i mammografia - pogadajmy o piersiach poważnie (ale bez nadęcia)".
A w hollu głównym MOK i Galerii były stoiska związane ze strefą relaksu i aktywności, strefa zdrowia, Mini Szkoła Rodzenia, badanie krwi i pomiar ciśnienia. Swoje stoisko związane z edukacją onkologiczną i zdrowotną oraz profilaktyką miało też Stowarzyszenie Amazonek w Zawierciu.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [zgadzam się], aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij [polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.