Sejmik Województwa Śląskiego przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. Ma to zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych wśród kobiet, promować profilaktykę raka piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na istotę wczesnego wykrywania ...dalej
Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi w 2018 roku Jubileusz 15-lecia. Oficjalną uroczystość zaplanowano w miesiącu październiku.dalej
Nowa, kolorowa kolekcja Amoeny! Gorsety w kolorze pudrowego różu, odcieni maliny i granatu można szukać w sklepach mieszczących się przy dużych centrach onkologicznych. Pierwsze kolekcje pojawią się z okazji zbliżających się Walentynek oraz Dnia Kobiet.dalej
26.05.2026r. - Badamy nie tylko Mamy
Już po raz trzeci członkinie Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" - "Badamy nie tylko Mamy". Akcje profilaktyczne związane z nowotworami piersi, jajnika i jąder były prowadzone 26 maja 2026r. w dwóch punktach: Szpitalu Powiatowym i Przychodni ...
dodano: 26 maja 2026czytano: 35 razydalej
Spotkanie z policjantem
25 maja 2026r. w siedzibie SAiOzPO przy ul. Blanowskiej 40 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji. Funkcjonariusz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu przeprowadził merytoryczną prelekcję na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi, metod działania przestępców oraz sposobów skutecznej ochrony przed tym zjawiskiem. ...
dodano: 26 maja 2026czytano: 44 razydalej
Walne zebranie!
W dniu 18 maja 2026r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Blanowskiej 40 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2025r.
Obecność wszystkich członkiń Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obowiązkowa!
dodano: 1 maja 2026czytano: 71 razydalej
18.04.2026r. - Dzień Wolontariusza
18 kwietnia 2026r. przedstawicielki Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problememi Onkologicznymi w Zawierciu, zaproszne przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek "Życie", brały udział w obchodach Dnia Wolontariusza w Sosnowcu.
Zaproszono gości z Prezydentem Miasta Sosnowiec na czele oraz z przedstawicielkami stowarzyszeń z Unii Śląskiej. Część artystyczną spotkania ...
dodano: 20 kwietnia 2026czytano: 75 razydalej
MOPS 16.04.2026r.
16 kwietnia 2026r. w mieszkaniach wspomaganych odbyła się prelekcja prozdrowotna dotycząca profilaktyki raka piersi prowadzona przez Panią Izabelę Tkocz we wspólpracy ze StowarzyszeniemAmazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu.
Przyjazna atmosfera sprzyjała pochłaniu wiedzy, a młode kobiety chętnie słuchały prelekcji dotyczącej obserwowania ...
dodano: 20 kwietnia 2026czytano: 58 razydalej
Wielkanoc 2026r.
Szczęście nadaje sens życiu,
to magia w Twym sercu zaklęta.
Nie pozwól mu zostać w ukryciu,
podaruj je bliskim na święta.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech ...
dodano: 3 kwietnia 2026czytano: 96 razydalej
30.03. - Światowy Dzień Endometriozy
Endometrioza – kluczowe fakty dotyczące diagnostyki
Czy wiesz, że endometrioza może dotyczyć nawet co 10. kobiety w wieku rozrodczym? To nie tylko bolesne miesiączki, ale przewlekła choroba, która może wpływać na płodność, funkcjonowanie jelit i pęcherza, życie seksualne oraz zdrowie psychiczne.
Najważniejsze informacje:
Skala ...
dodano: 29 marca 2026czytano: 89 razydalej
Zawierciański Dzień Kobiet 07.03.2026r.
7 marca 2026r. w MOK w Zawierciu odbył się Zawierciański Dzień Kobiet pod hasłem: "Czas na siebie". Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Prezydent Miasta Zawiercie Anny Nemś oraz Pełnomocniczki ds. Kobiet Edyty Grzebieluch, a wśród zaproszonych gości były Barbara Dolniak - Posłanka na Sejm RP, Teresa Mucha-Popiel - Starosta Zawierciański, Ewa Mićka - ...
dodano: 9 marca 2026czytano: 140 razydalej
20.02.2026r. - Dom Seniora
W lutym w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. W Dziennym Domu Senior+ w Zawierciu, w dniu 20 lutego 2026r., odbyło się spotkanie edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości na temat profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia nowotworów oraz wsparcia osób po diagnozie. Zwiększenie świadomości zdrowotnej seniorek oraz zachęcanie do regularnych ...
dodano: 23 lutego 2026czytano: 104 razydalej
XX FOP
Już po raz XX w Warszawie odbyło się w dniach 11 i 12 lutego 2026r. Forum Organizacji Pacjentów organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego przypadającego 11 lutego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 prelegentów i panelistów reprezentujących administrację publiczną, środowisko medyczne i organizacje pacjenckie oraz około 200 uczestników ...
dodano: 18 lutego 2026czytano: 107 razydalej
II Noworoczne Spotkanie Integracyjne
II Noworoczne Spotkanie Integracyjne Powiatu Zawierciańskiego odbyło się 22 stycznia 2026r. w hali sportowej I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu. Spotkanie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Wydarzenie, adresowane do osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zawierciańskiego, otworzyła Starosta Zawierciański - Teresa ...
dodano: 26 stycznia 2026czytano: 128 razydalej
Boże Narodzenie 2025r.
W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem,
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna ...
dodano: 18 grudnia 2025czytano: 142 razydalej
Grudniowe spotkanie
15 grudnia 2025r. w restauracji "U Taty" odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członkiń Stowarzyszenia Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu. Spotkanie miało uroczysty charakter. Prezes Stowarzyszenia Dorota Sołtysik podziękowała koleżankom za wspólnie spędzony czas na spotkaniach, wyjazdach, imprezach okolicznościowych, sesjach tematycznych oraz ...
dodano: 18 grudnia 2025czytano: 185 razydalej
Seminarium 27.10.2025r.
Filia w Zawierciu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach zorganizowała 27 października 2025r. w swojej siedzibie (ul. Polska 35) seminarium pod hasłem Październik Miesiącem Profilaktyki Zdrowia - Od stresu do choroby.
W programie spotkania poruszono ważne tematy m.in.:
- jak dbać o dzieci, młodzież i dorosłych - czyli o profilaktyce zachowań ...
dodano: 3 listopada 2025czytano: 127 razydalej
XXV Jubileuszowa Konferencja - 24.10.2025r.
24 października 2025r. w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA w Sosnowcu odbyła się Jubileuszowa XXV Konferencja pt. "Z profilaktyką na ty" zorganizowana przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek "Życie". Konferencja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego i była połączona z jubileuszem 25-lecia Sosnowieckich Amazonek.
Konferencję ...
dodano: 26 października 2025czytano: 179 razydalej
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [zgadzam się], aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij [polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.