Zapewniamy
 • NIESIENIE POMOCY
 • WSPARCIE PSYCHICZNE DLA CHORYCH
 • PROWADZENIE EDUKACJI PROZDROWOTNEJ
 • REPREZENTOWANIE PACJENTÓW I ICH POTRZEB
 • OCHRONA PRAW PACJENTÓW
 • POMOC I WSPARCIE CHORYCH I ICH RODZIN
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Sejmik Województwa Śląskiego przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. Ma to zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych wśród kobiet, promować profilaktykę raka piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na istotę wczesnego wykrywania ...dalej 
 • Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi w 2018 roku Jubileusz 15-lecia. Oficjalną uroczystość zaplanowano w miesiącu październiku.dalej 
 • Nowa, kolorowa kolekcja Amoeny! Gorsety w kolorze pudrowego różu, odcieni maliny i granatu można szukać w sklepach mieszczących się przy dużych centrach onkologicznych. Pierwsze kolekcje pojawią się z okazji zbliżających się Walentynek oraz Dnia Kobiet.dalej 

XIV Forum Organizacji Pacjentów

Strona główna » Aktualności » XIV Forum Organizacji Pacjentów

wielkość tekstu: A | A | A

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja w 11. rocznicę zamachu na jego życie i dzień ten został ustalony na 11 lutego. Światowy Dzień Chorego zachęca do podejmowania wysiłków zmierzających do ulżenia cierpiącym w trudach walki z chorobą.

Z tej okazji  w Warszawie w dniach 07-08.02.2020, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej przy współudziale Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta zorganizował konferencję dedykowaną do Liderów organizacji pacjenckich w Polsce - XIV Forum Organizacji Pacjentów.

Udział w wydarzeniu wziął Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski oraz ks. Arkadiusz Nowak pomysłodawca Forum.

Po uroczystym otwarciu konferencji i wystąpieniach gości specjalnych odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli organizacji pacjentów w formie wysłuchania społecznego.W trakcie debaty organizacje pacjentów poruszyły zagadnienia dotyczące rozwiązań systemowych dotyczące m.in. odciążenia opiekuna osoby chorej onkologicznie, usprawnienia i przyspieszenia procesu wdrażania refundowanych terapii na poziomie regionalnym, a także rozliczania procedury RDTL oraz konieczności zmian organizacyjnych w szpitalach, głównie powiatowych, dla zapewnienia świadczeń i opieki dla seniorów. Liderzy organizacji zwrócili uwagę na niekorzystne dla pacjentów rozporządzenia i systemy refundacji wyrobów medycznych związane ze sposobem naliczania środków absorpcyjnych, a także dotyczącego żywienia pozajelitowego w warunkach domowych.  Pacjenci wyrazili nadzieję na usprawnienie procesów diagnostycznych i dalsze decyzje w obszarze m.in. drobnokomórkowego raka płuc, poprawę dostępu do rehabilitacji w takich chorobach jak m.in. stwardnienie rozsiane, a także zaapelowali ponadto o pomoc w walce o zdrowe powietrze i zwiększenie dostępu do poradni antynikotynowych.

Organizatorzy przygotowali interesujący program merytoryczny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Zaprezentowano cztery sesje: Plenarną, Onkologiczną, Zdrowie, Wiedza. W Forum brało udział 220 osób reprezentujących zarówno Stowarzyszenia, Fundacje jak i inne Organizacje Pozarządowe działające na rzecz Pacjentów. Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu reprezentowały Prezes Czesława Cierpińska oraz Skarbnik Grażyna Klimas.

czytano: 382 razy

autor: amazonki-zawiercie.pl

data dodania: 2020-02-24 13:42:32

XIV Forum Organizacji Pacjentów Ilość zdjęć w galerii: 8
dalej 

Stowarzyszenie Amazonek
UL. BLANOWSKA 40/OSiR, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: +48 603 122 413
e-mail: BIURO@AMAZONKIZAWIERCIE.PL

 • 1_3
 • 2_1
 • 3_2
 • 4_3
 • 5_1
Amazonki Zawiercie - Stowarzyszenie Amazonek i osób z problemami onkologicznymi to miejsce dla wszystkich dotkniętych rakiem piersi oraz ich bliskich.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna