Zapewniamy
 • NIESIENIE POMOCY
 • WSPARCIE PSYCHICZNE DLA CHORYCH
 • PROWADZENIE EDUKACJI PROZDROWOTNEJ
 • REPREZENTOWANIE PACJENTÓW I ICH POTRZEB
 • OCHRONA PRAW PACJENTÓW
 • POMOC I WSPARCIE CHORYCH I ICH RODZIN
Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Sejmik Województwa Śląskiego przyjął rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. Ma to zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych wśród kobiet, promować profilaktykę raka piersi oraz zwrócić szczególną uwagę na istotę wczesnego wykrywania ...dalej 
 • Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi w 2018 roku Jubileusz 15-lecia. Oficjalną uroczystość zaplanowano w miesiącu październiku.dalej 
 • Nowa, kolorowa kolekcja Amoeny! Gorsety w kolorze pudrowego różu, odcieni maliny i granatu można szukać w sklepach mieszczących się przy dużych centrach onkologicznych. Pierwsze kolekcje pojawią się z okazji zbliżających się Walentynek oraz Dnia Kobiet.dalej 

XVII Forum Organizacji Pacjentów

Strona główna » Aktualności » XVII Forum Organizacji Pacjentów

wielkość tekstu: A | A | A

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który stanowi szczególną okazję do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom służby zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych. Z tej okazji z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej od 2007 r. co roku odbywa się w Warszawie Forum Organizacji Pacjentów, w którym uczestniczy ponad 150 liderów organizacji pacjentów reprezentujący głos kilkuset tysięcy pacjentów z całej Polski.

Pierwszą część spotkania zainaugurował ks. Arkadiusz Nowakprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, który powitał uczestników a także podziękował wszystkim, którzy na co dzień wspierają pacjentów. Podczas inauguracji odbyło się uroczyste wręczenie odznak honorowych Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”oraz nagród „Dla Zdrowia i Pacjenta”. Wyróżnienia zostały przyznane organizacjom pacjentów, które w szczególny sposób zaangażowały się w pomoc na rzecz pacjentów.

Następnie odbyło się tzw. wysłuchanie społeczne, podczas którego wybrano kilka pytań skierowanych przez organizacje pacjentów do zaproszonych gości, tj. Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia. 

W dalszej kolejności rozpoczął się cykl paneli dyskusyjnych, poruszających wiele różnych kwestii z zakresu tematyki zdrowotnej, w tym m.in.: „Infodemia, cyberchondria, dezinformacja i ich wpływ na zachowania zdrowotne Polaków”, „Priorytety w chorobach cywilizacyjnych”, „Godność i jakość życia pacjenta w chorobach przewlekłych”, "Różne oblicza innowacji w zdrowiu - jak wpływają na życie pacjentów?" czy "Problemy ze snem - jak nie wpaść w pułapkę przewlekłego przyjmowania leków nasennych".

W tym roku, XVII już Forum Organizacji Pacjentów, odbyło się w  Warszawie w dniach 8-9 lutego. Forum to cykliczne spotkanie z udziałem przedstawicieli organizacji, którego celem jest integracja środowiska oraz inicjowanie rozwiązań, które wpłyną na poprawę systemowej opieki nad pacjentem. Jest to największa tego typu konferencja skierowana do liderów organizacji pacjentów reprezentujących chorych w różnych obszarach terapeutycznych. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała Prezes Czesława Cierpieńska.

czytano: 69 razy

autor: amazonki-zawiercie.pl

data dodania: 2023-02-18 13:22:40

XVII Forum Organizacji Pacjentów Ilość zdjęć w galerii: 13
dalej 

Stowarzyszenie Amazonek
UL. BLANOWSKA 40/OSiR, 42-400 ZAWIERCIE

tel.: +48 603 122 413
e-mail: BIURO@AMAZONKIZAWIERCIE.PL

 • IMG-20230418-WA0006
 • IMG-20230418-WA0011
 • IMG-20230418-WA0010
 • IMG-20230418-WA0009
 • IMG-20230418-WA0008
Amazonki Zawiercie - Stowarzyszenie Amazonek i osób z problemami onkologicznymi to miejsce dla wszystkich dotkniętych rakiem piersi oraz ich bliskich.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna